- Het aanbod»
- Dieren»
- Huisdieren»
- Aquaristiek 2: siervissen van dichtbij bekijken
Aquaristiek 2: siervissen van dichtbij bekijken
Opleiding van 3 sessies
Prijs € 121.00 (incl. BTW)
Start: 04-06-2012, Hulshout Lessenrooster
Lesdata: 4/06/2012 ( 19:00 - 22:00 ) | 11/06/2012 ( 19:00 - 22:00 ) | 18/06/2012 ( 19:00 - 22:00 )
De ervaren visbioloog, Gerald Bassleer, heeft in aquaristiek 1 de noodzakelijke kennis over de handel & wetgeving in siervissen, de aquaria met filtering en onderhoud, de verzorging van de vissen en advies gegeven om problemen te voorkomen en op te lossen.
In aquaristiek 2 gaan we deze problemen van dichterbij bekijken
Omschrijving
"Beter voorkomen dan genezen" is voor de kwaliteit in het aquarium de boodschap. Gezien de diversiteit van ziekten en de problematiek dat zich in het aquarium kan voordoen, is de kennis van de "levensduur" van aquariumvissen een noodzaak. Tal van elementen zijn hier bij belangrijk o.a.: de kostprijs bij verlies, de service naar de klant en vooral voorkomen dat andere vissen hetzelfde lot ondergaan.
Wat kent men na het volgen van deze opleiding
- De belangrijkste visziekten opzoeken, herkennen en behandelen.
- Het gebruik van de microscoop bij onderzoek naar visziekten, om op eenvoudige werkwijze een zieke vis te leren onderzoeken.
- Praktische oefeningen met de microscoop.
- Tips & advies voor de behandeling van zieke vissen.
Programma
- Bespreking van de belangrijkste ziekten bij siervissen.
- Digitale presentatie, met videobeelden van de meest belangrijke bacteriële, schimmel en parasitaire infecties.
- Gebruik van de microscoop bij onderzoek van zieke vissen.
- Praktische voorbeelden van zieke vissen en hun ziekte in detail bekijken.
- Parktische toepassingen: visziekten herkennen en behandelen.
Voor wie is deze opleiding bestemd
- Uitbater en medewerkers in aquariumwinkels.
- Tuincentra en medewerkers die aquariumvissen verkopen.
- Voor Pet en care (dierenwinkels) die aquariumvissen verkopen.
- Dierenartsen.
Voorkennis
Het is noodzakelijk een goede basiskennis te hebben van "aquaristiek" of het houden van vissen. In deze cursus neemt de cursist een grote stap in het onderzoek naar visziekten.
Bij voorkeur heeft de cursist de cursus "Aquaristiek= advies voor kwaliteits- en gezonde aquaria" gevolgd.
Docent
Gerald Bassleer - bioloog, gespecialiseerd in visziekten en aquaristiek, met 32 jaar internationale ervaring in handel, training en consultancy. Auteur van boeken over visziekten; eigenaar van Bassleer Biofish, 2235 Westmeerbeek (http://www.bassleer.com)




